5 tipů na posílení imunity

Pokud patříte k lidem, kteří trpí na slabý imunitní systém, zejména v zimě a na jaře nebo si jen v těchto nelehkých časech chcete pomoci v prevenci proti zákeřným virům v posílení sebe sama, jsou tyto tipy právě pro Vás.

1) Vyvážená strava

Důležitá je pravidelnost a obsah látek, které jsou pro tělo nezbytné. Největší nepřítel je vynechávání jídel, obzvlášť snídání a následné se přecpání až k prasknutí. Toto slouží nejen k tomu, že si tělo ukládá živiny, protože očekává hladovění, což znamená přibírání na váze, ale taky je to zátěž pro imunitní systém. Zkuste si vždy najít čas na jídlo, pravidelně po menších porcích a nezapomínat na svačiny a druhé večeře, tělo musí fungovat, i když spíme, nechceme ho tedy nechat hladovět. Samozřejmě se bavíme o kvalitních surovinách, ovoce, zelenina, ne o fastfoodech.

2) Pohyb a čerstvý vzduch

Nemusí se nutně jednat o maratony a dření v posilovnách. Ideální jsou procházky na čerstvém vzduchu, zajděte si na hory, vyražte na výlet. Čerstvý vzduch je pro Vaše tělo k nezaplacení, vyrovnává se s viry, bakteriemi a nejrůznějšími látkami. To samé platí pro pobyt na sluníčku a pro tělo nezbytný vitamín D.

3) Kvalitní spánek

I když se to dá se všemi povinnostmi někdy těžko skloubit, je kvalitní spánek něco, na co byste měli opravdu dbát. Tělo potřebuje svůj prostor k odpočinku a regeneraci, bez ní se narušuje obranyschopnost a imunitní systém. Ideální doba spánku je pak zhruba 8 hodin, samozřejmě více u sportovců či lidí se zvýšenou aktivitou.

4) Česnek a zázvor

Česnek je přírodní antibiotikum, je skvělý proti zánětům, posiluje imunitní systém a předchází nachlazení. Přidávejte česnek do svých pokrmů, vyzkoušejte skvělou česnekovou pomazánku nebo česnekovou polévku, pokud je jeho aroma a chuť na Vás příliš silná, je tu jako alternativa česnekový olej bez zápachu.                                                                                                                                             Zázvor má podobné účinky a je bezkonkurenční při chřipce a nachlazení. Dokonale vás zahřeje a síla zázvoru vyžene vše, co do těla nepatří. Vyzkoušejte zázvorový čas s medem a citronem - nejlépe čerstvý zázvor nakrájený na kolečka, zalitý horkou vodou.

5) Pitný režim

Zlaté pravidlo, které platí vždy a všude, dodržujte pitný režim. Voda pomáhá k detoxikaci organismu, a pomůže k hezčí pleti. Ideální jsou 2-3 litry denně. Na zimní období je vhodné zařadit více čajů a na letní období zase více tekutin.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení