ASSAM TGFOP černý čaj

Kód: 3104/100
1 hodnocení
89 Kč

Zvolte variantu

Velmi kvalitní třída assámského černého čaje, drobnější list s dobrým podílem zlatavých tipsů (kvalita listu TGFOP - Tippy Golden Flowery Orange Pekoe), nálev nasládlé, jemné, příjemně svíravé chuti s lehkými ovocnými tóny.

Detailní informace

váha: 100g
Skladem | 3104/100
Můžeme doručit do: 7.3.2024
89 Kč

Detailní popis produktu

Čerstvý černý čaj z assámských plantáží.

Charakteristika
Assam TGFOP je indický černý čaj standardní sklizně Assamu velmi vysoké kvality. Má drobnější list se zásadním podílem zlatavých tipsů, díky kterým je medově zakulacen. Obsahuje velké množství výhonků. Listy jsou celé, zakroucené, červeno-tmavěhnědé barvy se spodní stranou pokrytou stříbřeným chmýřím. To nám zajistí velmi kvalitní čaj s vysokým podílem tipsu.

Čaj je pěstován v indické oblasti s názvem Assam na obou březích řeky Brahmaputry. Tato oblast je nejrozlehlejší oblastí na světě produkující černý čaj. Údolí řeky je dlouhé 193 km a táhne se na východ od Dárdžilingu. Hraničí s Čínou, Barmou a Bangladéšem. Pěstitelé se potýkají s velkým množstvím nepravidelných srážek. Ovšem díky této velmi vysoké vlhkosti jsou čaje nejjemnější na světě.  Assamské čajovníky začínají vyhánět své nové výhonky během března a první sklizeň je po osmi až deseti týdnech. Druhý sběr probíhá v červnu. 
Assámské čaje se sklízí od července do září, kdy tisíce sběračů osm hodin denně sklízí a sklízí. Každý otrhá až 50 tis. flešů za jeden den. Jednotlivé lístky se trhají do velmi těžkých košů, které nosí na zádech se zajištěním pásem okolo čela. Čaje se poté převezou kamiony do aukčních síní v Guváhátí, Silgiri a Kalkatě, kde jdou do dražby a následně na export. 

Nálev chutná nasládle, jemně, chuť je příjemně svíravá s lehounkými ovocnými a karamelovými tóny. Oproti Darjeelingu má Assam TGFOP tvrdší chuť a daleko tmavší nálev. Chuť je zcela odlišná od černých nebo červených čínských čajů.

Jak připravit náš čaj Assam TGFOP

5-6 gramů (1-2 lžičky) nasypte do čajového filtru, přelijte 300-350 ml vroucí vody a nechte louhovat 3-5 minut.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: