SLADKÉ PLODY Z YUNNANU® (190) Zobrazit větší

SLADKÉ PLODY Z YUNNANU® (190)

Působení: - na cukrovku I. a II. typu - ochlazuje horko z nedostatku plic, žaludku a ledvin - utišuje žízeň a podporuje tvorbu tělesných tekutin

Více informací

350 Kč

  • 1ks

Koupit produkt

Zakoupením tohoto produktu získáte až 17 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 17 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 3 Kč.


SLADKÉ PLODY Z YUNNANU® (190): Více informací

Působení:

  • Vyživuje YIN
  • Ochlazuje horko z nedostatku RE XU plic, žaludku a ledvin
  • Utišuje žízeň a podporuje tvorbu tělesných tekutin

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:

  • Diabetes mellitus I. a II. typu (cukrovka)

 

 

Popis - Cukrovka se stává v našich končinách již jakousi civilizační nemocí. V Číně je nazývána "žíznivou a plýtvající nemocí", neboť se projevuje nadměrnou žízní a zároveň nadměrným močením. Tito lidé jsou pak i hubení, se suchem v ústech a s červeným, někdy až rozpraskaným jazykem. Dle čínské medicíny se jedná vždy o nedostatek jinu ("základních tělesných tekutin"), jehož nedostatek vede postupně k vzestupu jangu a tím i k vzestupu vnitřního horka. To se projevuje takovými příznaky jako jsou návaly horka, suchá ústa, kůže a vlasy, suchý kašel apod. Cukrovka postihuje nejčastěji jin plic, žaludku a ledvin a dle místa postižení jsou pak i tyto příznaky odstupňovány. V případě postižení plicního jinu se objevuje nadměrná žízeň se suchými ústy a hrdlem. Při postižení žaludečního jinu je dominující nadměrný hlad s vyhublostí a únavou. Pro nedostatečnost ledvinného jinu je charakteristické nadměrné močení s nočním pocením, bolestmi v bedrech a červenými tvářemi. Někdy je postižena pouze jedna oblast, jindy se mezi sebou různě kombinují a nebo mohou býti postiženy všechny současně. V těchto případech léčba spočívá ve vyživení jinu a ochlazení horka ve všech 3 oblastech a posílení a doplnění energie organismu. K tomu slouží tato bylinná směs. Upravuje rovněž hladinu cukru v krvi, stabilizuje nemoc a předchází sekundárním komplikacím při cukrovce jako je nedostatečné prokrvování končetin, ztráta zraku a poškození periferních nervů.

Rozbor bylin ve směsi - Fu ling posiluje trávení a vyrovnává tekutiny v těle, Dang shen zlepšuje trávení a posiluje plíce, Shu di huang vyživuje krev a tělní tekutiny, Wu mei posiluje plíce, zastavuje žízeň a doplňuje chybějící tělesné tekutiny, Wu wei zi posiluje plíce a ledviny a snižuje tak nadměrné vylučování moči, zastavuje pocení a ochraňuje srdce, Mai men dong ochlazuje horko v plicích a v žaludku, zvlhčuje suchou stolici, Tian hua fen ochlazuje horko v plicích a podporuje tvorbu tělesných tekutin, Gan cao harmonizuje účinek bylin ve směsi.

Dávkování - 8 kuliček 3 x denně několik měsíců (dle typu a intenzitě postižení), děti od 3 let 4 kuličky 3x denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Vhodné užívat spolu s Královskou houbou yunzhi (kód 199).

Kontraindikace - Akutní napadení zevní škodlivinou.

Balení - 100 tablet / 30 g

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.