HBITOST LUČNÍHO ŠTÍRKA (186) Zobrazit větší

HBITOST LUČNÍHO ŠTÍRKA (186)

Působení: - na dětskou nesoustředěnost a podrážděnost - na opožděný duševní a tělesný vývoj u dětí - na poruchy spánku u dětí - na dětskou hyperaktivitu - proti infekci dýchacích a močových cest

Více informací

350 Kč

  • 1ks

Koupit produkt

Zakoupením tohoto produktu získáte až 17 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 17 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 3 Kč.


HBITOST LUČNÍHO ŠTÍRKA (186): Více informací

Působení:

  • Vyživuje YIN ledvin a plic
  • Zastavuje kašel
  • Utišuje dušnost

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:

  • Dětská podrážděnost a nesoustředěnost
  • Poruchy spánku u dětí
  • Opožděný tělesný či duševní vývoj v dětském věku
  • Zhoršená imunita s častými infekcemi dýchacích či močových cest
  • Prevence alergických a kožních onemocnění

Popis - Tato směs podporuje vstřebávání živin a stopových prvků. Receptura je šitá na míru dětskému organizmu, kde zajišťuje řádnou produkci vitální energie a vyzrávání tělesných a duševních funkcí. Po stránce tělesné se zabývá zejména imunitním systémem a po stránce duševní se předepisuje hlavně u dětské podrážděnosti a neklidu. Z pohledu čínské medicíny mají oba dva uvedené stavy společného jmenovatele; tím je vrozená nedostatečnost (podle čínské medicíny jde o nedostatečnost dráhy ledvin). Tato nedostatečnost vyvolává jakousi nestabilitu, pro kterou dítě snadno podlehne infekcím či "alergenům", anebo nedokáže adekvátně zpracovat prožité vjemy a podněty a stává se neklidným a podrážděným.

Rozbor bylin ve směsi - Císařská bylina Shu di huang silně vyživuje YIN a esenci ledvin. První ministr Shan zhu yu vyživuje játra a zabraňuje úniku esence. Druhý ministr Shan yao doplňuje slezinu a současně zabraňuje úniku esence a doplňuje ledviny. K doplnění esence je nezbytné, aby byla dostatečně silná slezina(jako hlavní postnatální orgán doplňující esenci). Druhá skupina bylin má především odvádějící účinek a je přestavována asistenty. Ze xie pročišťuje a odvádí močí oheň ledvin. Používá se v této směsi také jako prevence proti nahromadění mastných a sladkých bylin v ledvinách. Mu dan pi pročišťuje a odvádí oheň jater a současně vyrovnává teplou povahu ministra Shan zhu yu. Další asistent Fu ling je nautrální povahy a odvádí vlhkost ze sleziny. Posiluje transportní funkci sleziny. Společně s Ze xie regulují metabolismus tekutin a podporují močení, a tím působí preventivně proti akumulaci tekutin. Mai men dong zvlhčuje plíce, vyživuje YIN a rodí tekutiny. Wu wei zi rozhojňuje YIN na úrovni plic a ledvin, rodí tekutiny a svíráním zabraňuje pocení.

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 6-12 let 2x denně 2 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Doba podávání je 3–5 měsíců. U dětí s narušenou imunitou se podává vždy v období klidu, při infekcích se vynechává a nasazuje se s jejich odezněním. U malých dětí je možno kuličky nadrtit a podávat rozpuštěné v tekutině či s jídlem.

Kontraindikace - Průjmy z nedostatečnosti Qi sleziny, trávicí potíže.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)

 

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.