TYGŘÍ PRAMEN (152) Zobrazit větší

TYGŘÍ PRAMEN (152)

Působení: - na extrémní vyčerpání a únavu - na výhřez konečníku či dělohy - na chronický průjem - na postupné ubývání až vymizení menstruace

Více informací

350 Kč

  • 1ks

Koupit produkt

Zakoupením tohoto produktu získáte až 17 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 17 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 3 Kč.


TYGŘÍ PRAMEN (152): Více informací

Působení:

  • Doplňuje čchi Qi středního ohniště
  • Zvedá pokleslý YANG

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:

  • Extrémní vyčerpání a únava (kupř. po sportu)
  • Výhřez konečníku či dělohy
  • Chronický průjem
  • Postupné ubývání až vymizení menstruace

 

 

Popis - Klasická bylinná směs, která je určena pro stavy nedostatečnosti QI sleziny a žaludku, které vedou k oslabení a poklesu YANG. Dle čínské medicíny střední ohniště (slezina a žaludek) produkuje z potravy a vzduchu energii QI a krev.V případě oslabené funkce těchto orgánů dochází k nedostatečné tvorbě energie QI a krve a poklesu YANG. To vše se pak projevuje celkovou slabostí, která je způsobena buď vrozenou slabou konstitucí nebo následuje po dlouhodobé nemoci. Tato slabost se manifestuje ve 3 různých polohách: 1. poklesem a výhřezem konečníku, dělohy, močového měchýře a hemeroidy. 2. chronickým průjmem (bez bakteriálního nálezu) či řídkou stolicí s nestrávenými zbytky. 3. anémií u žen, které mají špinění mezi menzes či které mají častou menstruaci. K dalším příznakům oslabené QI sleziny patří chronická únava, zimomřivost, bledý obličej a kůže, studené ruce a nohy a všeobecný nedostatek energie, potřebný k základním funkcím lidského těla jako je mluvení či pohyb. Tygří pramen je vhodný i pro sportovce, jež potřebují ke svým výkonům "fyziologický doping", neboť přirozeným způsobem zvyšuje energetické schopnosti organismu.

Rozbor bylin ve směsi - Císařská bylina Huang qi velmi silně doplňuje Qi a zvedá YANG sleziny a žaludku. Ministři Dang shen, Bai zhu a Zhi gan cao posilují Qi sleziny. První asistent Dang guidoplňuje Qi a vyživuje krev. Společně s bylinami doplňujícími Qi (zvláště pak s císařem) posiluje Qi, a tím současně oživuje krev. Druhý asistent Chen pi reguluje Qi. Jeho funkce v této směsi je dvojnásobná: 1. zlepšuje trávení spolu s bylinami doplňujícími Qi, které jsou dosti mastné a sladké a současně posiluje jejich působení 2. jeho vlastní funkce regulující Qi podporuje účinek směsi na zvednutí pokleslého YANG. Poslíček Sheng ma a Chai hu pomáhají zvednout pokleslý YANG, a to především ve spolupráci s císařskou bylinou.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, děti 3-12 let 2 tablety 3x denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší).

Upozornění -Tato směs je zahřívající, proto se nesmí užívat v případě horka či ohně z nadbytku (kupř. červený obličej a oči, horkokrevnost, vysoký tlak, podrážděnost, výbušnost, apod.). Vhodnost nasazení je v těchto případech nutno citlivě zvážit či konzultovat s terapeutem tradiční čínské medicíny.

Kontraindikace - Horko z nedostatečnosti jin, akutní napadení zevní škodlivinou.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)

 

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.