ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY (062) Zobrazit větší

ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY (062)

Působení: - při pocitu vnitřní podrážděnosti - na citovou nevyrovnanost a výkyvy nálady - na premenstruační syndrom - na pocit večerní horkosti

Více informací

350 Kč

  • 1ks

Koupit produkt

Zakoupením tohoto produktu získáte až 17 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 17 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 3 Kč.


ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY (062): Více informací

Působení:

  • Uvolňuje čchi jater QI ZHI
  • Doplňuje slezinu
  • Vyživuje krev XUE
  • Pročišťuje horkost RE

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:

  • Pocit vnitřní podrážděnosti
  • Citová nevyrovnanost, výkyvy nálady, tíseň
  • Premenstruační syndrom
  • Pocit večerní horkosti

 

Popis - Směs je určena pro léčbu emocionálních a psychických poruch projevujících se různými tělesnými problémy. Tyto obtíže jsou vyvolané především nadměrným stresem a přepracovaností a často jsou hodnoceny západními lékaři jako psychosomatické. Vhodná je i pro léčbu premenstruačních obtíží, především u žen, které mají příznaky "vnitřního horka" - začervenalé tváře, noční pocení, zarudlé oči, suchá ústa, podrážděnost.

Rozbor bylin ve směsi - Jedná se modifikaci základní směsi Xiao yao wan (Volnost svobodného poutníka – kód 061), která byla doplněna o dvě následující byliny. Mu dan pi pročišťuje horkost, ochlazuje a oživuje krev a odstraňuje blokádu. Zhi zi pročišťuje horkost, ochlazuje krev a odstraňuje podrážděnost. Císařskou bylinou je Chai hu, která mocně zprúchodňuje játra a uvolňuje stísněnost (viz Legendy psané bylinami). Ministři Dang gui a Bai shao společně vyživují krev a změkčují játra, čímž odstraňují staganci Qi v játrech. Lehce aromatická Dang gui patří mezi důležité byliny v léčbě stísněnosti jaterní Qi a nedostatečnosti krve. Dva asistenti Bai zhua Fu ling zpevňují slezinu, a tím posilují její transformační a transportní funkci. Zbývající asistent Zhi gan cao posiluje slezinu a společně s Bai shao odstraňuje křečovité bolesti břicha. Poslíček Sheng jiang harmonizuje žaludek a působí preventivně proti rozvoji Qi Ni. Bo he, pokud se používá v malých dávkách, posiluje působení císaře v jeho zprůchodňovací funkci jater a ochlazuje horkost, která se objevuje při stagnaci Qi.

Dávkování - 3x denně 4 tablety. Děti od 3-12 let 3x denně 2 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Účinek lze pozorovat po 2 týdnech užívání.

Kontraindikace - Při menses, nepřítomnost horka.

Upozornění - Nedoporučuje se užívat v době menstruace, neboť u některých žen může zvýraznit či prodloužit menstruační krvácení ( dle svého účinku "rozprouďující stagnaci" ).

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5) 

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.