ŠAVLE MALÉHO SAMURAJE (101) Zobrazit větší

ŠAVLE MALÉHO SAMURAJE (101)

Působení: - na nevolnost a zvracení při těhotenství - na střevní chřipky - na cestovatelské průjmy - uklidňuje dutinu břišní

Více informací

350 Kč

  • 1ks

Koupit produkt

Zakoupením tohoto produktu získáte až 17 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 17 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 3 Kč.


ŠAVLE MALÉHO SAMURAJE (101): Více informací

Působení:

  • Přeměňuje nečistou vlhkost SHI sleziny a žaludku
  • Uvolňuje povrchovou vrstvu
  • Upravuje oběh čchi Qi ZHI
  • Harmonizuje střední ohniště

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:

  • Nevolnost a zvracení v těhotenství
  • Střevní chřipky
  • Cestovatelské průjmy

 

 

Popis - Toto je v Číně velice rozšířená a oblíbená směs, obzvláště vhodná k léčbě akutního průjmu od jara do podzimu. K takovým se řadí i průjmy cestovatelů při změně stravy a podnebí, stejně tak i zvracení rodiček v těhotenství. K příznakům patří nejen průjem, ale i třesavka, horečka, nafouknutý hrudník, ztráta chuti v ústech, nechutenství a neklid v dutině břišní. Účinek bylin ve směsi spočívá v odstranění vlhka a hlenu z břišní oblasti, úpravě zažívání a harmonizaci organizmu.

Rozbor bylin ve směsi - Císařským produktem je Huo xiang, ostrý a aromatický, který svojí povahou přeměňuje vlhkost, rozptyluje chlad a vítr, upravuje slezinu a zastavuje zvracení. Dále jsou zde dvě skupiny ministerských produktů. První skupina tvořená Hou po a Chen pi posiluje účinky císařského produktu ve středním ohništi. Hou po podporuje pohyb Qi a metabolismus vody, vstupuje do hrudníku a odstraňuje pocit plnosti. Chen pi reguluje Qi, transformuje vlhkost a harmonizuje funkcí středního ohniště. Druhá skupina ministrů Zi su ye, Bai zhi pomáhá císaři odstraňovat chlad a vítr. Zi su ye uvolňuje vnější vrstvu a také harmonizuje střední ohniště. Bai zhi je velmi účinná v léčbě bolestí hlavy. První z asistentů Ban xia harmonizuje žaludek a zastavuje zvracení. Další asistent Da fu pi funguje obdobně jako Hou po, ale v oblasti dolního ohniště. Obě tyto byliny podporují mechanismus Qi ve středním a dolním ohništi a zvyšují účinek císařské byliny, která se zaměřuje na horní ohniště. Vnitřní stagnace vlhkosti oslabuje transformační a transportní funkci sleziny. Asistentské byliny Bai zhua Fu ling představují silnou kombinaci pro posílení sleziny a transformaci vlhkosti. Poslední asistent Jie geng podporuje fyziologické funkce plic, a tím posiluje účinky císařského produktu. Poslové Zhi gan cao, Sheng jiang a Da zao harmonizují účinky ostatních bylin a upravují slezinu a žaludek. Ve směsi nacházíme několik skupin bylin, které byly pečlivě vybrány a vyváženy. Huo xiang, Zi su ye, Bai zhi uvolňují vnějšek, Hou po, Da fu pi, Chen pi podporují vnitřní cirkulaci Qi, Zi su ye, Bai zhi, Jie geng mají klesavý účinek, Fu ling, Ban xia, Da fu pi způsobují klesání QI NI a zastavují zvracení.

Dávkování - 3x denně 8 kuliček (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Účinek lze pozorovat po 1–2 dnu u průjmu, u těhotenského zvracení po 1–2 týdnech.

Kontraindikace - Oheň či horko či vítr na podkladě nedostatečnosti.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.