LICHOŘEŘIŠNICE VĚTŠÍ SEMENO Zobrazit větší

LICHOŘEŘIŠNICE VĚTŠÍ SEMENO

Patří mezi léčivé byliny se širokým pektrem působení a silným účinkem. Drogou je plod. V semenech obsažená silice má výrazné antibakteriální účinky, působí na stafylokoky, streptokoky, E-coli a další druhy bakterií, které jsou lokalizované zejména v močových cestách (neškodí střevním bakteriím, nepoškozuje ledviny). •

Více informací

69 Kč

 • 50g
 • 100g
 • 250g
 • 500g
 • 1000g

Koupit produkt

Zakoupením tohoto produktu získáte až 41 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 41 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 8 Kč.


LICHOŘEŘIŠNICE VĚTŠÍ SEMENO: Více informací

Popis:

U nás jednoletá bylina s plazivou lodyhou až 3 m dlouhou (ve své domovině až 5 m dlouhou). Listy s ovíjivými řapíky, celokrajné nebo mělce laločnaté, lysé. Květy na dlouhých ovíjivých stopkách, kališní ostruha 2 až 4 cm dlouhá, zakřivená, špičatá, kališní lístky okrouhlé, dolní 3 na bázi brvité, oranžově červené, horní s červenými pruhy. Kvete v VI až X. Pěstuje se v řadě kultivarů (nízké nepnoucí, vysoké, plnokvěté, s květy červenými, oranžovými, žlutými), které vznikly křížením s druhy T.peltophorum a T.Minus.

Původ:

Ekvádor, Peru, Kolumbie, zplaňuje však i na mnoha dalších místech tropů a subtropů, u nás často pěstována, v našich podmínkách zplaňuje však jen velmi zřídka.

Pěstování:

Lichořeřišnice vyžaduje slunné a teplé stanoviště, snese však i polostín. Půda by měla být dobře propustná, hlinitopísčitá, nepřehnojená dusíkem. Množí se semeny, které se vysévají počátkem května přímo na venkovní stanoviště, nebo je lze předpěstovat v únoru v pařeništi, na venkovní stanoviště se pak přesazuje koncem května (je citlivá na mráz).

Léčitelství:

Obsahuje isothyokyanát benzylnatý, silici, draslík, olej a bílkoviny.
Sbírají se především semena (Fructus tropaeoli), ale i květy (Flos tropaeoli) a listy (Folium tropaeoli). Semena se sbírají po dozrání (září, říjen), květy a listy po celou dobu vegetace.
Droga působí výrazně antibioticky zejména v oblasti močových cest a to na stafylokoky, streptokoky, proteus vulgaris, escherichia coli, salmonely i další druhy bakterií, částečně působí příznivě i v oblasti dýchacích cest.
Podává se po usušení ve formě nálevu (3x denně po 350 ml nálevu) či lihovodného roztoku. Účinek přichází asi za 2 hodiny, po 16 hodinách však již odeznívá.

Přehled působení.

působí na akutní i chronické záněty urogenitálního aparátu
 • používá se především při infekci močových cest, kde působí výrazně antibioticky (včasné užívání lichořeřišnice omezuje riziko nutnosti užívání antibiotik)
 • při zánětech horních cest dýchacích
 • při chronických zánětech plic
 • pravidelné užívání podporuje trávení
 • při rekonvalescenci po dlouhodobých nemocech (2 šálky nálevu denně)
 • pomáhá ženám při úpravě nepravidelnosti menstruačního cyklu (zevně - do koupele přidat a nechat vyluhovat 50 g lichořeřišnice v plátěném sáčku)

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

14 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.