VRBICE NAŤ (Rdesno Blešník) Zobrazit větší

VRBICE NAŤ (Rdesno Blešník)

Používá se při průjmu jako střevní dezinficiens, působí rovněž dezinfekčně na močové cesty a je proto vhodné k řešení zánětů močových cest a při potížích s močovými kameny. Zevně se používá k přípravě kloktadel k dezinfekci dutiny ústní při zánětech mandlí, dásní a aftech.

Více informací

26 Kč

  • 50g
  • 100g
  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Koupit produkt

Zakoupením tohoto produktu získáte až 9 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 9 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 2 Kč.


VRBICE NAŤ (Rdesno Blešník): Více informací

Popis:

Jednoletá, i více než 1 m dlouhá bylina. Lodyha vystoupavá, poléhavá až plazivá, větvená, chlupatá až lysá, často načervenalá a s černými tečkami, na uzlinách ztlustlá. Listy vejčité, kopinaté, vzácně i čárkovité, na bázi obvykle klínovitě zúžené, často s půlměsíčitou skvrnou, často načervenalé, botka v mládí k lodyze přitisklá, později volná, lysá až řídce plstnatá, na okraji někdy velmi krátce brvitá. Květenství husté, květy bělavé až růžové. Kvete v VI až X.

Stanoviště:

Obnažená dna vodních toků, lomy, podél cest, příkopy, rumiště, navážky, pole, ojediněle i v mělkých vodách.

Rozšíření:

V ČR od nížin až do horských oblastí roztroušeně až hojně (max. asi 1300 m n.m.). Celkově roste téměř po celém světě, v Jižní Americe jen občas a druhotně.

Léčitelství:

Obsahuje třísloviny, flavonoidy, rutin, hořčiny, organické kyseliny, silice, vosky, vitamín C a K a minerální látky.
Sbírá se nať, nejlépe v červenci, možno však sbírat až do podzimu.
Droga má protiprůjmové účinky, pomáhá rozpouštět močové kaménky a působí desinfekčně na močové cesty. Podává se obvykle ve formě odvaru, vaří se krátce (asi 5 minut) a podává se 4x denně po 250 ml.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.