ČESNEK MEDVĚDÍ LIST Zobrazit větší

ČESNEK MEDVĚDÍ LIST

Česnek se dá úspěšně použít při léčbě nachlazení nebo onemocnění horních cest dýchacích, všeobecně známé jsou také jeho baktericidní účinky, česnek medvědí se dá použít proti plísním a mykóze. Velmi dobře upotřebitelný je také jako prostředek ke snížení krevního tlaku a proti kornatění cév. Dále se dá použít k ničení s

Více informací

35 Kč

  • 50g
  • 100g
  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Koupit produkt

Zakoupením tohoto produktu získáte až 24 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 24 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 5 Kč.


ČESNEK MEDVĚDÍ LIST: Více informací

Česnek medvědí (latinsky Allium ursinum, anglicky ramsons, německy Bärlauch) je z lidového léčitelství známou léčivou bylinou, která má nespočet možností svého využití. Své využití nachází jak listy česneku, tak jeho nať a samozřejmě cibule. Oproti běžnému kuchyňskému česneku je mnohem silnější a jeho účinky jsou větší.

Obsahuje aminokyseliny allicin a alliin, vinylsulfid a esenciální oleje.  Allicin má pozitivní antibakteriální účinek na žaludeční mikroflóru. Flavonoidy obsažené v česneku mají antibakteriální a antivirový účinek, dále snižují srážlivost krve a pomáhají tak předcházet chorobám srdce a kardiovaskulárním chorobám, navíc pak jako antioxidanty chrání tělo před rakovinou. Dále se česnek skládá z fruktózy, bílkovin a chlorofylu. Málokdo ví, česnek medvědí je také bohatým zdrojem vitamínu C: 100 g česneku medvědího obsahuje 150 mg vitaminu C, což je samo o sobě trojnásobkem doporučené denní dávky vitamínu C pro člověka.

Česnek jako lék

Česnek se dá úspěšně použít při léčbě nachlazení nebo onemocnění horních cest dýchacích, všeobecně známé jsou také jeho baktericidní účinky, česnek medvědí se dá použít proti plísním a mykóze. Velmi dobře upotřebitelný je také jako prostředek ke snížení krevního tlaku a proti kornatění cév. Dále se dá použít k ničení střevních bakterií, proti nadýmání a střevním parazitům. Česnek medvědí je také znám jako účinný přípravek ke zničení zlatého stafylokoka.

Česnekem proti rakovině

Česnek má spolu s cibulí vliv na prevenci rakoviny jícnu, žaludku a tlustého střeva, které byla vyvolána  nitrosaminy, což jsou karcinogenní látky, které jsou v potravinářství používány hlavně jako konzervanty.

Křemičité sloučeniny v česneku, jód a další stopové prvky oddalují některé nemoci stáří jako např. zvápenatění cévních stěn, potíže krevního oběhu a arteriosklerózu. Působí příznivě na vyšší krevní tlak.

Jarní lístky a stonky se přidávají se do salátů, jejich chuť je klasická česnekovitá. Česnek medvědí se užívá čerstvý, sušením ztrácí na síle a jeho účinky ubívají, vyrábí se však z listů tinktura, která se dá jak konzumovat po lžičkách, tak ve zředěné podobě, přidaná do vody nebo čaje.

Naši předkové věřili na jeho léčebný účinek při křečových žilách, návalech, závratích a dechových potížích. Byl ceněn jako tonikum na oslabený nervový systém a jako utišující prostředek při reumatických bolestech.

Česnekem proti chřipce

Jeho přiznivý vliv na střevní flóru a desinfekční účinek je obecně uznáván – v době chřipkových epidemií byl velmi rozšířen nápoj, který se skládal ze dvou vyloužených stroužků česneku, které se krátce povařily v mléce, které se pilo teplé.

Přírodní desinfekce

Jako přípravek proti hmyzu, takový přírodní repelent se dá použít šťáva z listů, dříve se šťávy z česneku běžně používaly jako desinfekce. Ve starých herbářích se doporučuje rozkrojeným stroužkem česneku potírat místo po vosím nebo včelím žihadle. Několik kapek česnekové šťávy smíšené s čerstvým máslem prý utišuje bolesti zubů.

V odborné literatuře se dočteme, že látky obsažené v česneku dokáží zvýšit vylučování žluče do dvanácterníku a upravit tak četné zažívací pochody. Současně pomáhá stabilizovat mezibuněčnou látkovou výměnu a snižuje hladinu krevního cukru. Má protinikotinové účinky, takže seho může použí při otravě nikotinem jako protijed nebo jako preventivní prostředek u náruživých silných kuřáků.

Česnek je účinným prostředkem při výskytu střevních parazitů. Jeho účinnost se v tomto ohledu zvyšuje, je-li podáván v čerstvém, teplém mléce.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

18 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.