VŘESOVÝ KVĚT Zobrazit větší

VŘESOVÝ KVĚT

Používá se k dezinfekci močových cest, jako proti-zánětlivý prostředek, mírně působící prostředek močopudný a potopudný. Uplatňuje se při zánětech močového měchýře ve spojení se zvětšením prostaty a při chorobách ledvin, také při horečce, revmatismu a kloubních bolestech. Zlepšuje metabolismus. Často se míchá do směsí

Více informací

30 Kč

  • 50g
  • 100g
  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Koupit produkt

Zakoupením tohoto produktu získáte až 16 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 16 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 3 Kč.


VŘESOVÝ KVĚT: Více informací

Popis:

Keřík, 15 až 50 cm vysoký, bohatě větvený. Přízemní větve obvykle poléhavé, horní vystoupavé. Listy šupinovité, max. 3 mm dlouhé, střechovitě se překrývající, vstřícné. Květy fialově růžové až bílé. Kvete v VII až IX.

Stanoviště:

Vřesoviště, pastviny, lesy, skály, písčiny, preferuje půdy kyselé, umístění světlé.

Rozšíření:

V ČR od středních do horských poloh dosti hojně, v nížinách a v bezlesích oblastech roztroušeně až vzácně. Celkově roste v Evropě, na severu až po 71° severní šířky, na východě po Povolží, na jihu přibližně po střední Itálii, dále roste na západní Sibiři, v Turecku, v severozápadní Africe.

 

Léčitelství:

Obsahuje třísloviny (asi 7%), flavonoidy (quercitrin), alkaloid ericolin, silici, sliz, saponiny, hořčiny, pryskyřice, kyselinu křemičitou, organické kyseliny, glykosid arbutin.
Sbírá se nať (Herba callunae) nebo květ (Flos callunae). Nať se sbírá v době květu seřezáváním, suší se ve stínu nebo za umělého sušení při teplotách do 45 °C. Květy se sbírají protažením nati mezi prsty (případná příměs listů není na závadu).
Droga působí desinfekčně zejména v oblasti močových cest, močopudně, potopudně, dobře působí při zánětu pánvičky ledvinné a na močové kaménky, schopnost odvodňování se uplatní při otocích, vřes dále uklidňuje, prohlubuje spánek, reguluje trávení, působí mírně protiprůjmově, vylučuje z těla kyseliny močové a proto je vhodný při dně a revmatismu, protizánětlivě působí v trávicím ústrojí, v močových cestách a zejména v ženských orgánech.
Podává se nejčastěji ve formě nálevu (3 čajové lžičky drogy na 2 šálky vody). Droga nemá nežádoucích účinků a proto ji lze užívat i dlouhodobě.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

15 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.