VILCACORA KŮRA

Má účinky antioxidační, antibakteriální, antivirové, protizánětlivé, imunostimulační, detoxikační, zabraňující usazování trombů v cévách a snižující krevní tlak. Působí při Crohnové chorobě, zánětech tlustého střeva, narušení bakteriální mikroflóry tlustého střeva po léčbě antibiotiky, peptických vředech. Potlačuje chr

Více informací

75 Kč

  • 100g
  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Koupit produkt

Zakoupením tohoto produktu získáte až 29 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 29 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 6 Kč.


VILCACORA KŮRA: Více informací

Vilcacora (Uncaria Tomentosa) - královna léčivých rostlin


Mezi indiány amayonského kmene Ashaninka se od nepaměti traduje legenda o tom, jak zvířecí říše darovala člověku poznání vilcacory – liánovité rostliny s překvapujícími léčivými vlastnostmi. Ať už legendám věříme či ne, jedno je jisté, jedinečná léčivá rostlina vilcacora skutečně existuje. Celá staletí byly vilcacora a její léčivé účinky západní civilizaci neznámé. Teprve dnes, kdy se snažíme zatěžovat svůj organismus co nejmenším množstvím uměle vyrobených látek, se vilcacora těší stále větší pozornosti. Zájem o vilcacoru, tradiční indiánskou léčivou rostlinu, byl mimo jiné podpořen i zjištěním, že u amazonských indiánských kmenů jsou novotvary téměř neznámé.

Pokud bychom se o vilcacoru, jakožto rostlinný druh, zajímali blíže, zjistili bychom jednou zajímavou skutečnost – a to, že vilcacory napočítáme až 60 druhů. Ale jen jeden druh má unikátní léčivé vlastnosti. Vilcacora roste v džungli především na svazích hor. Je to liánovitá rostlina, která dosahuje délky 20-30m. Rostlina je zralá teprve po 20 letech, kdy je kůra vilcacory již zdřevnatělá. Nejvíce léčivých látek je obsaženo v kůře a v kořenu vilcacory. Nejlepší je připravit vývar z kůry nebo kořene mladé, zhruba tříleté vilcacory.

Proč je vlastně vilcacora tak účinná všude tam, kde i moderní konvenční medicína neví jak dál? Je to proto, že vilcacora obsahuje speciální alkaloid izopteropodin, který má až magickou účinnost v aktivizaci imunitního systému. Právě izopteropodin dokáže opět probrat nečinný a oslabený organizmus k boji proti nemocem, se kterými si už nevěděl rady. Léčivé účinky vilcacory jsou již potvrzeny mnohými lékaři a další příznivé posudky stále přibývají. Bylo zjištěno, že vilcacora je velice účinná při zánětlivých onemocněních, astma, oparu, astmatu, žaludečních vředech a je zřejmě nezastupitelná při léčbě nádorových onemocnění. Je totiž stále více důkazů o tom, že výsledkem užívání vilcacory je zánik novotvarů a zamezování nekontrolovatelného růstu nádorů.

Je zřejmé, že se vilcacora může pochlubit opravdu širokým použitím. Dalším faktem, který bychom měli o vilcacoře zdůraznit je skutečnost, že má vynikající preventivní účinek. Posiluje totiž, jak bylo již řečeno, imunitní systém organismu a ten se pak stává mnohem odolnější vůči vnějším vlivům. Chceme-li tedy udržet své tělo v dobré kondici a odolné vůči vnějším škodlivým látkám, jednou z cest jak toho dosáhnout, je dodávat svému tělu vilcacoru, nejlépe v podobě čaje, který si doma sami připravíme.

Vilcacora má tedy velice široký záběr. Má však její užívání i nějaké negativní účinky? V zásadě nemá, ale protože je to rostlina, která silně aktivizuje imunitní systém a obranné reakce na cizí tělesa v organizmu, nedoporučuje se podávat těm, kdo již absolvovali nebo budou absolvovat transplantaci kostní dřeně a vnitřních orgánů, v případě transfuze krve nebo užívání krevních preparátů, dále by ji neměli užívat kojící matky a těhotné ženy, hemofylici, děti do tří let, osoby, které si aplikují inzulín, osoby trpící cukrovkou I. Typu a také osoby prodělávající hormonální terapii. V těchto případech je nutno užívání vilcacory konzultovat s lékařem.

Příprava
1. Do 1 litru vroucí vody přidáme 3 lžíčky vilcacory a vaříme 25 minut.
3. Poté scedíme.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

4 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.