ECHINACEA KOŘEN Zobrazit větší

ECHINACEA KOŘEN

V lidovém léčitelství se používá ke zvýšení obranyschopnosti organismu. Působí proti některým virům a bakteriím. Tlumí vnímání bolesti, používá se vnitřně i zevně při léčbě křečových žil, bércových vředů a hemeroidů. Kořen je nejúčinnější částí rostliny.

Více informací

52 Kč

  • 50g
  • 100g
  • 250g
  • 500g
  • 1000g

Koupit produkt

Zakoupením tohoto produktu získáte až 42 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 42 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 8 Kč.


ECHINACEA KOŘEN: Více informací

Popis:

Vytrvalá, až 1 m vysoká bylina. Lodyha přímá, drsně chlupatá. Listy řapíkaté, kopinatě vejčité, drsně chlupaté, na okraji pilovité, řapík žlábkovitý. Květní úbory jednotlivé, koncové, jazykovité květy nachové, trubkovité květy hnědé, umístěné na vyklenutém květním lůžku, plevky z květů vyčnívající a pichlavé (odtud je také odvozen latinský rodový název rostliny, neboť slovo echinátus znamená ježatý nebo ostnitý jako ježek). Kvete v VII až IX.

Původ:

Severní Amerika.

Léčitelství:

Užívá se zejména kořen, ale také květ nebo list. Kořen se dobývá na podzim ze 3 až 4 letých rostlin, listy je nejlépe sbírat v době květu rostliny.
Obsahuje estery mastných kyselin, polysacharidy, seskviterpenické alkoholy, dihydroxinardol, silice, třísloviny a další látky.
Droga výrazně posiluje funkci imunitního systému, má značné účinky desinfekční (pomáhá likvidovat mnoho druhů virů, bakterií, prvoků i hub), tlumí vnímání bolesti, působí jako afrodisiakum a předmětem zkoumání je i její potenciální protinádorové působení.
Vnitřně se užívá zejména v případech, kdy je potřeba zvýšit obranyschopnost organismu, tj. např. v období chřipek nebo nachlazení, a ke stejnému účelu ji lze použít i preventivně. Zevně se aplikuje na nejrůznější poranění, spáleniny, ekzémy, opary, křečové žíly, hemoroidy apod. Doporučována bývá i pacientům, kteří podstupují léčbu chemoterapeutiky nebo ozařováním, neboť dokáže zvýšit množství bílých krvinek, které jsou často těmito léčebnými metodami více či méně likvidovány.
Podává se obvykle ve formě tinktury (100 g čerstvého kořene se maceruje 7 dní v 500 ml 60 % lihu), někdy i ve formě odvaru, což se ale jeví jako méně účinné, neboť sušením se účinnost drogy poněkud snižuje. V prevenci se užívá jedna čajová lžička tinktury denně, v době nákazy lze dávku zvýšit až na jednu čajovou lžičku každé 3 hodiny.
Informace v tomto odstavci převážně převzaty z: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin, díl 4.

Pěstování:

Jde o poměrně nenáročnou rostlinu, které vyhovuje chudší, kamenitá, dobře propustná, mírně kyselá půda a slunné stanoviště. Množí se semeny, dělením trsů nebo kořenovými řízky. Pěstuje se v několika odrůdách, které se liší barvou květů (purpurové jazykovité květy a oranžové trubkovité, růžové jazykovité a hnědé trubkovité, bílé jazykovité a žluté trubkovité).

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

21 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.