Byliny - list  Počet produktů: 19

V kategorii byliny–list se nacházejí rostliny pocházejí převážně z naší republiky. Zde je možné nakupovat rostliny typu Devětsil, který napomáhá ke zmírnění křečovitých bolestí, zlepšuje hojení ran. Eukalyptus slouží k rozpouštění hlenů a uvolňování dýchacích cest a k léčbě zánětů. Také se využívá jako kloktadlo k léčbě zánětů v dutině ústní. O...

V kategorii byliny–list se nacházejí rostliny pocházejí převážně z naší republiky. Zde je možné nakupovat rostliny typu Devětsil, který napomáhá ke zmírnění křečovitých bolestí, zlepšuje hojení ran. Eukalyptus slouží k rozpouštění hlenů a uvolňování dýchacích cest a k léčbě zánětů. Také se využívá jako kloktadlo k léčbě zánětů v dutině ústní. Ořešák se doporučuje k zástavě krvácení a proti cukrovce. Dále nabízíme list Ostružiny, listy Pampelišky a list Maliníku. Všechny tyto bylinky napomůžou ke zdravému životnímu stylu.

V této sekci můžete nakoupit listy, které pochází převážně z Čech a Slovenska a částečně z dovozu. Pokud zde nenaleznete surovinu, kterou hledáte napište nám na objednavky@prodejnabylin.cz.

Zobrazují se 1 – 12 z 19 položek
na stránku
 • 36 Kč

  Používá se jako prostředek proti průjmu, k léčbě zánětů střev a močových cest a rovněž se přidává do čajových směsí pro diabetiky jako podpůrný prostředek. Používá se zejména při zánětech močových cest a při zánětech žlučových cest.

  36 Kč
 • 35 Kč

  Používá se jako močopudný prostředek při zánětlivých onemocněních močových cest, do redukčních čajových směsí, a k mírnění bolestí kloubů při dně a revmatismu. Ke zvýšení účinku se při přípravě čaje přidává na špičku nože jedlé sody. Přidává se do urologických čajů. Zevně se používá k přípravě koupelí a k oplachování v

  35 Kč
 • 30 Kč

  V lidovém léčitelství se používá Eukalyptus k rozpouštění hlenů a uvolňování dýchacích cest, k léčbě zánětů dýchacích a močových cest a jako silné antiseptikum. Hojně se používá jako kloktadlo k léčbě zánětů v dutině ústní a nejrůznějších hnisavých ran.

  30 Kč
 • 35 Kč

  Používá se ke zlepšení prokrvení tkání, čímž se zlepší jejich zásobení kyslíkem a živinami. Zlepšuje paměť a schopnost koncentrace i celkovou mentální svěžest. Dále se používá k odstranění hučení v uších, oddálení vzniku a zhoršení chorob oka u diabetiků, rekonvalescenci u osob po mozkové mrtvici, a v neposlední řadě k

  35 Kč
 • 26 Kč

  Používá se k rozšiřování cév, zejména srdečních a mozkových. Posiluje průtok krve srdcem, reguluje krevní oběh, má uklidňující účinky, snižuje krevní tlak a zlepšuje zásobení mozku kyslíkem a živinami. Pro dosažení účinku je vhodné dlouhodobější podávání.

  26 Kč
 • 26 Kč

  Používá se jako sílící prostředek v době rekonvalescence, neboť obsahuje značné množství minerálních látek a vitamin C. Používá se k dezinfekci při průjmových onemocněních, zánětech střevní sliznice, při chorobách ledvin a ledvinových kaméncích. Zevně se může použít v obkladech při krvácivých hemeroidech, při mokvanýc

  26 Kč
 • 26 Kč

  Používá se na ulehčení odkašlávání a k usnadnění odchodu hlenů při nemocech dýchacích orgánů se silným zahleněním. Rovněž je vhodný při poruchách trávení provázených zácpou. Zevně se užívá ve formě obkladů na mokvavé a špatně se hojicí rány.

  26 Kč
 • 20 Kč

  Používá se jako mírně močopudný a žlučopudný prostředek. Obsahuje látky stimulující hladké svalstvo a látky působící proti křečím. Často je obsažen v čajových směsích, kterým dodává příjemnou chuť a vůni. Zevně se používá k ošetření hnisavých ran.

  20 Kč
 • 30 Kč

  Používá se k dezinfekci močových cest. Používá se jako pomocný prostředek při chronických zánětech močové trubice a močového měchýře, při močovém písku a kaméncích. Aby se účinné látky mohly v těle projevit, je třeba zásadité prostředí. Proto je vhodné do čaje přidat lžičku jedlé sody.

  30 Kč
 • 26 Kč

  Používá se proti zánětům a k zástavě krvácení a jako podpůrný prostředek při cukrovce ve směsích s ostatními bylinami. Zevně se používá při kožních vyrážkách všeho druhu, akné a rovněž při hnisavých procesech, také se přidává do koupelí proti pocení nohou.

  26 Kč
 • 26 Kč

  Používá se k léčbě zánětů a k posílení organismu. Využívá se při průjmech, zánětech střev, žaludečních obtížích a též jako prostředek proti kašli. Zevně se uplatňuje jako kloktadlo při zánětech dutiny ústní a k přípravě koupelí při kožních nemocech a špatně se hojicích ranách.

  26 Kč
 • 26 Kč

  Používá se pro podporu chuti k jídlu, tvorby žluče a močopudný prostředek. Uplatňuje se při špatné funkci žlučníku, žlučových kaméncích a zánětech žlučníku, zánětech močových cest a ledvinových kaméncích a při zánětu žalu-deční sliznice s nedostatečnou tvorbou kyselin. Čerstvé listy jsou rovněž známy jako surovina k p

  26 Kč
Zobrazují se 1 – 12 z 19 položek

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.