Byliny - květ  Počet produktů: 18

V kategorii nazvané byliny-květ nabízíme květy pocházející z různých léčivých bylin. Vybírat je možné Heřmánek římský nebo-li Rmenec sličný, který má dezinfekční a protizánětlivé účinky a je vhodný i pro děti. Květ Ibišku napomůže k uvolnění křečí a působí proti bakteriím a parazitům. Pro uklidnění nervů a zbavení se křečovitých bolestí pomůže ...

V kategorii nazvané byliny-květ nabízíme květy pocházející z různých léčivých bylin. Vybírat je možné Heřmánek římský nebo-li Rmenec sličný, který má dezinfekční a protizánětlivé účinky a je vhodný i pro děti. Květ Ibišku napomůže k uvolnění křečí a působí proti bakteriím a parazitům. Pro uklidnění nervů a zbavení se křečovitých bolestí pomůže květ Levandule. V našem sortimentu se nachází široká škála bylin a jejich květů, které mají velmi pestré využití a blahodárný účinek na lidské zdraví.

V této sekci můžete nakoupit naťe, které pochází převážně z Čech a Slovenska a částečně z dovozu. Pokud zde nenaleznete surovinu, kterou hledáte napište nám na objednavky@prodejnabylin.cz.

Zobrazují se 1 – 12 z 18 položek
na stránku
 • 35 Kč

  V lidovém léčitelství se používá vnitřně při onemocnění z nachlazení a při horečnatých onemocněních dýchacích cest a u všech onemocnění, kde je žádoucí potná kúra. Dále se užívá k tišení křečovitých stavů trávicího traktu a při nadýmání.

  35 Kč
 • 53 Kč

  Používá se k usnadnění odkašlávání a rozpouštění hlenů při kašli, zánětu průdušek, chrapotu a při astmatické bronchitidě. Dále slouží jako prostředek diuretický a k uvolňování křečí. Používá se i zevně při bércových vředech, hemeroidech, zánětech úst a hrtanu.

  53 Kč
 • 35 Kč

  Používá se jako protizánětlivý a dezinfekční prostředek, k uvolnění křečí a zvýšení pocení. Vnitřně působí proti nadýmání, tlumí křeče hladkého svalstva, pomáhá při léčbě zánětů močových cest a používá se na vypocení. Zevně působí proti plísním, jako dezinfekční prostředek a k urychlení hojení ran a brání tvorbě jizev.

  35 Kč
 • 82 Kč

  Používá se obdobně jako heřmánek. Má slabší protizánětlivý a dezinfekční účinek. Upravuje trávení a uvolňuje křeče. Velké dávky vyvolávají dávení a závratě. Používá se vnitřně při křečích hladkého svalstva, při bolestivé menstruaci a při děložních, žaludečních a střevních křečích.

  82 Kč
 • 29 Kč

  Používá se k uvolnění křečí, zlepšení zažívání a zvýšení tvorby žluče, má močopudný účinek, působí proti bakteriím a parazitům. Používá se k aromatizování a barvení čajových směsí a osvěžujících nápojů. Dodává jim výrazně červenou barvu a kyselejší chuť.

  29 Kč
 • 21 Kč

  Používá se proti průjmu. Obsahuje řadu estrogenních látek a je proto vhodný k užívání v klimakteriu či při nepra- videlnostech menstruačního cyklu. Zevně se používá na ošetřování ekzémů a hnisavých ran. Používá se rovněž do čajových směsí jako přísada zlepšující chuť a vůni.

  21 Kč
 • 25 Kč

  Používá se při revmatických onemocněních, proti srážení krve a k usnadnění odkašlávání. Příznivě ovlivňuj krevní oběh a brání tvorbě otoků. Je vhodný při zánětu horních a dolních cest dýchacích, při křečových žilách, zánětech žil, bércových vředech a hemeroidech. Velmi dobře působí při poruchách periferního prokrvení,

  25 Kč
 • 30 Kč

  Používá se na uklidnění a proti křečovitým bolestem, jako prostředek mírně uklidňující nervy, např. při bušení srdce, předrážděnosti, migréně, závra-tích a nespavosti. Používá se také jako žaludeční prostředek při zánětech žaludku, nadýmání, průjmech a jako mírné diuretikum. Zevně se užívá do koupelí. Způsobuje překrv

  30 Kč
 • 32 Kč

  Používá se především k vyvolání pocení u onemocnění, kde je žádoucí potná kúra, jako jsou nejrůznější infekční a horečnatá onemocnění - rýma, kašel, zahlenění dýchacích cest a zánět průdušek. Působí protizánětlivě a lehce diureticky, utišuje křeče a rozpouští hleny, proto se užívá též při onemocnění močových cest, jako

  32 Kč
 • 24 Kč

  Používá se k uvolnění křečí trávicího traktu a podpoře tvorby žluče při špatné činnosti žlučníku a jaterních potížích. Rovněž je vhodný k běžnému popíjení místo jiných čajů při zvýšené dráždivosti trávicího taktu např. při chemoterapii. Zevně se používá k obkladům nebo na výrobu mastí, k ošetření špatně se hojicích a h

  24 Kč
 • 53 Kč

  Používá se při bolestech žaludku, menstruačních obtížích a kožních problémech. Má pověst afrodisiaka. Květ jasmínu bývá součástí čajových a bylinných směsí. Zvláště v kombinaci se zeleným čajem vynikne pravá podstata jasmínu.

  53 Kč
 • 1 Kč

  Chrpa se dříve používala vnitřně v nálevu jako diuretikum, zevně k výplachům očí při zánětu spojivek a jako prostředek močopudný a žlučopudný. Dnes se používá v ophtalmologii pro léčbu zánětlivých a hnisavých očních chorob. Může se podávat i na podporu chuti k jídlu a k lepšímu trávení.Jako močopudný prostředek s antis

  1 Kč
Zobrazují se 1 – 12 z 18 položek

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.