Byliny - květ  Počet produktů: 16

V kategorii nazvané byliny-květ nabízíme květy pocházející z různých léčivých bylin. Vybírat je možné Heřmánek římský nebo-li Rmenec sličný, který má dezinfekční a protizánětlivé účinky a je vhodný i pro děti. Květ Ibišku napomůže k uvolnění křečí a působí proti bakteriím a parazitům. Pro uklidnění nervů a zbavení se křečovitých bolestí pomůže ...

V kategorii nazvané byliny-květ nabízíme květy pocházející z různých léčivých bylin. Vybírat je možné Heřmánek římský nebo-li Rmenec sličný, který má dezinfekční a protizánětlivé účinky a je vhodný i pro děti. Květ Ibišku napomůže k uvolnění křečí a působí proti bakteriím a parazitům. Pro uklidnění nervů a zbavení se křečovitých bolestí pomůže květ Levandule. V našem sortimentu se nachází široká škála bylin a jejich květů, které mají velmi pestré využití a blahodárný účinek na lidské zdraví.

V této sekci můžete nakoupit naťe, které pochází převážně z Čech a Slovenska a částečně z dovozu. Pokud zde nenaleznete surovinu, kterou hledáte napište nám na objednavky@prodejnabylin.cz.

Zobrazují se 1 – 12 z 16 položek
na stránku
 • 35 Kč

  V lidovém léčitelství se používá vnitřně při onemocnění z nachlazení a při horečnatých onemocněních dýchacích cest a u všech onemocnění, kde je žádoucí potná kúra. Dále se užívá k tišení křečovitých stavů trávicího traktu a při nadýmání.

  35 Kč
 • 35 Kč

  Používá se jako protizánětlivý a dezinfekční prostředek, k uvolnění křečí a zvýšení pocení. Vnitřně působí proti nadýmání, tlumí křeče hladkého svalstva, pomáhá při léčbě zánětů močových cest a používá se na vypocení. Zevně působí proti plísním, jako dezinfekční prostředek a k urychlení hojení ran a brání tvorbě jizev.

  35 Kč
 • 82 Kč

  Používá se obdobně jako heřmánek. Má slabší protizánětlivý a dezinfekční účinek. Upravuje trávení a uvolňuje křeče. Velké dávky vyvolávají dávení a závratě. Používá se vnitřně při křečích hladkého svalstva, při bolestivé menstruaci a při děložních, žaludečních a střevních křečích.

  82 Kč
 • 30 Kč

  Používá se proti průjmu. Obsahuje řadu estrogenních látek a je proto vhodný k užívání v klimakteriu či při nepra- videlnostech menstruačního cyklu. Zevně se používá na ošetřování ekzémů a hnisavých ran. Používá se rovněž do čajových směsí jako přísada zlepšující chuť a vůni.

  30 Kč
 • 30 Kč

  Používá se při revmatických onemocněních, proti srážení krve a k usnadnění odkašlávání. Příznivě ovlivňuj krevní oběh a brání tvorbě otoků. Je vhodný při zánětu horních a dolních cest dýchacích, při křečových žilách, zánětech žil, bércových vředech a hemeroidech. Velmi dobře působí při poruchách periferního prokrvení,

  30 Kč
 • 30 Kč

  Používá se na uklidnění a proti křečovitým bolestem, jako prostředek mírně uklidňující nervy, např. při bušení srdce, předrážděnosti, migréně, závra-tích a nespavosti. Používá se také jako žaludeční prostředek při zánětech žaludku, nadýmání, průjmech a jako mírné diuretikum. Zevně se užívá do koupelí. Způsobuje překrv

  30 Kč
 • 50 Kč

  Používá se především k vyvolání pocení u onemocnění, kde je žádoucí potná kúra, jako jsou nejrůznější infekční a horečnatá onemocnění - rýma, kašel, zahlenění dýchacích cest a zánět průdušek. Působí protizánětlivě a lehce diureticky, utišuje křeče a rozpouští hleny, proto se užívá též při onemocnění močových cest, jako

  50 Kč
 • 53 Kč

  Používá se při bolestech žaludku, menstruačních obtížích a kožních problémech. Má pověst afrodisiaka. Květ jasmínu bývá součástí čajových a bylinných směsí. Zvláště v kombinaci se zeleným čajem vynikne pravá podstata jasmínu.

  53 Kč
 • 29 Kč

  Chrpa se dříve používala vnitřně v nálevu jako diuretikum, zevně k výplachům očí při zánětu spojivek a jako prostředek močopudný a žlučopudný. Dnes se používá v ophtalmologii pro léčbu zánětlivých a hnisavých očních chorob. Může se podávat i na podporu chuti k jídlu a k lepšímu trávení.Jako močopudný prostředek s antis

  29 Kč
 • 1 Kč

  V lidovém léčitelství se používá ke zvýšení obranyschopnosti organismu. Působí proti některým virům a bakteriím. Tlumí vnímání bolesti, používá se vnitřně i zevně při léčbě křečových žil, bércových vředů a hemeroidů.

  1 Kč
 • 47 Kč

  V lidovém léčitelství se používá k usnadnění odkašlávání a odchodu hlenů při onemocnění a zánětech horních dýchacích cest a akutním či chronickém zánětu průdušek. Působí rovněž mírně močopudně a protizánětlivě. Často se kombinuje do průduškových směsí. V těhotenství se doporučuje snížit její dávkování na polovinu.

  47 Kč
 • 72 Kč

  Používá se na uvolnění hlenů při zánětech dýchacích cest, rovněž při zánětu žaludku a střev a jako mírné projímadlo. Hojí různé defekty žaludeční a střevní sliznice, má schopnost absorbovat škodliviny v trávicím traktu. Zevně se používá k ošetřování akné a vředů.

  72 Kč
Zobrazují se 1 – 12 z 16 položek

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.